ארגוני והתנהגות ארגונית

או הגדר של הארגון, סוגי או דוגמאות של הארגון. הארגון הוא ישות המאפשרת החברה כדי לרדוף אחרי הישגים כי אין אפשרות להשיג על-ידי אנשים לפעול לבד. הוא מוגדר כ: מערכת במודע הפעילות הכוללת של שני אנשים או יותר. שיתוף הפעולה ביניהם חיוני לקיומו של הארגון. סוגי ארגונים שם הוא מגוון רחב של ארגונים: תעשייתי, מסחרי, הצבא, ארגוני שירות ציבורי (בנקים, אוניברסיטאות, בתי חולים, המעבר, וכו ') זה יכול להיות מכוון לכיוון הייצור של טובין או מוצרים; הם ללחוץ על חייהם של אנשים לעשות את זה חלק אינטגרלי של המדיום שבו הגבר עובד, recreates, ללמוד, לענות על הצרכים שלך. מנגנון הארגון או מבנה המאפשר לאנשים לעבוד יחד בצורה יעילה.

כל חבר יכול לתרום בצורה יעילה יותר עם עבודתם של המטרה העיקרית שימור. המטרה: לאפשר למנהל או מנהל מקצועי בכיר השגת היעדים העיקריים של חברה. לחסל את שכפול של העבודה המוקצית לכל חבר הארגון אחריות, סמכות לביצוע יעיל של הפעילויות שלו. ארגון נהדר מאפשרת הקמת ערוצי תקשורת מתאימה. הארגון רשמית הוא מרכיב של המינהל אשר מטרתו לקבץ יחד או כדי לזהות את הפעילויות ואת העבודה לפתח בתוך החברה. סלנג הארגון הוא התוצאה של תגובות והקיבוצי של אנשים לפני הארגון רשמית. סוג זה של הארגון, ניתן לראות חמש רמות שונות: ארגון סה כ פורמלי, נחשבת כמערכת של קבוצות לתקצב.

שולבו בקבוצות גדולות יותר של דעה או הלחץ על כל היבט מסוים של המדיניות של החברה קבוצות לא רשמית נוסד על הדמיון של עבודה, פחות או יותר קרובים. קבוצות קטנות של שלושה וארבעה אנשים באופן הקשורים. אנשים מבודדים כי רק לעתים נדירות להשתתף בפעילויות חברתיות. החברה האזרחית קבוצה של אנשים באופן רשמי היוו, ביעילות רבה נגד יעדים משותפים אשר בנפרד לא ניתן להשיג. מטרותיה הן מטרות או יעדים אשר מבקשים להשיג באמצעות מאמץ קולקטיבי. ניתן להבחין בין שני שלבים עיקריים: הבניית או בנייה הימנו. הוא כולל הפעולה או את הפעולה הרגילה של אותו כדי להשיג את היעדים המוצע. צריך ניתן לנתח אלמנטים היוצרים אותו בחברה: משאבי אנוש. רכיבים פעילים של החברה, כלומר, אלה שעבודתם היא קטגוריה ושירות רוחני יותר. משאבי חומרים. לשלב שלו ומבנים אשר אלה עשויים לאמץ אותם לעבודה יצרנית. משאבים טכניים. הם יחסים יציבים ב אשר שונים דברים, אנשים או שאתה עם אלה חייבים להיות מתואמים. ניתן לומר כי הם המאפיין מוחשיים של החברה. או כי התנהגות ארגונית להזכיר את החשיבות של המחקר שלו בפסיכולוגיה. התנהגות ארגונית (ואלוף) בתחום הלימוד העושה שימוש בתיאוריה, שיטות ועקרונות מתחומים שונים כדי ללמוד על התפיסות של האנשים שלהם ערכים, יכולות למידה, פעולות תוך כדי עבודה בקבוצות בתוך הארגון; ניתוח ההשפעה של הסביבה החיצונית על הארגון ומשאבי אנוש שלה מטרות המשימה ואסטרטגיות שלהם. חשיבות פסיכולוגים ארגונית הראשון בפסיכולוגיה להתעניין ב בעיות של עייפות, שעמום וגורמים אחרים רלוונטיים בתנאים של עבודה, עלול לטרפד את ביצועים יעילים של העבודה. לאחרונה, תרומתו כבר הרחיבו וכוללת כעת למידה, תפיסה, אישיות, היעילות מנהיגות, הצרכים, כוחות מוטיבציה, שביעות רצון בעבודה, תהליכי קבלת החלטות, הערכות של ביצועים, מדידת עמדות, בטכניקה של הבחירה של העובד, עיצוב עבודה, טיפול או הלחץ הקשורים לעבודה. העיקרון החשוב של הפסיכולוגיה הוא בכך שכל אדם הוא שונה. לכל אחד יש תפיסות, אישים וחווה חיים ייחודי. פסיכולוגיה כדי להעביר את המסגרת ואת העקרונות הבסיסיים בתחום של התנהגות ארגונית. דוגמאות של ארגונים הנציבות הלאומי של ועדת הבחירות הפדראלית במכון האנושי של זכויות מים המכון הטכנולוגי של סונורה עיתון דה Yaqui Procuraduría הפדרלי הלאומי ביבליוגרפיה הצרכן: * CHIAVENATO IDALBERTO, ניהול משאבי אנוש, מהדורה 1, אנגלית México, 1991 היל מקגראו העריכה. * גיבסון ג'יימס ל' ארגונים, מבנה התנהגות ותהליכים מהדורה 1 אנגלית מקסיקו העריכה מקגרו היל 2003.

Comments are closed.

© 2009-2024 דירות נופש בתל אביב All Rights Reserved