חינוך בלתי פורמאלי

חינוך בלתי פורמאלי, אזרחות היא המטרה העיקרית, הוא נחשב במונחים קולקטיבית, מתבצעת באמצעות תרגול חברתית. חינוך פורמלי חדרים מאופיין על-ידי לך לייבא לפתח תכנית הלימודים מראש מתבסס בעיקר על לדברים מתוקים, לצרכים ותחומי העניין של אנשים מהווים קבוצות המעורבים פעולות ותרגולים בשדה החינוך. מרכז העיר, ההצעות של חינוך בלתי פורמאלי נועדו להעשיר את הביוגרפיה אנשים, הרחבת הטווח של התנסויות וחוויות המעצבים של ילדים, בני נוער, מבוגרים, קשישים. היא מסמנת את הפגישה דורות, תערובת של גיל, אין חובה תדירות, מופע של פעולות וחוויות במרחב ובזמן גמיש יותר, לא מוגבל או להגדיר על-ידי הרגולציה. היא מגדירה בתהליך בממדים שונים, התואמים אזורים abrangencia שלהם, הם: כדי) זכויות פוליטיות של אנשים בעת אזרחים למידה; (b) הכשרה של אנשים לעבוד, דרך הלימוד של מיומנויות, או / פיתוח פוטנציאליים; למידה (ג) ותרגיל של שיטות המאפשרות לאנשים להיות מאורגנים עם מטרות הקהילה, פונה לכיוון יומי לפתרון בעיות קולקטיבית; (ד) למידה תוכן רשמית, בית ספר, לימודיו בטפסים, מבודלים רווחים; (ה) חינוך פיתח, על-ידי אמצעי התקשורת ההמוניים, בעיקר אלקטרוניקה.

מה ההבדל חינוך בלתי פורמאלי הוא הראשון יש כוונה נושא הנתונים ליצור או לאסוף תכונות מסוימות, או / יעדים, היא מוגדרת על-ידי היעדרות, לעומת מה הוא בבית הספר (וזה יהיה בלתי-מכוון, לא-planificacion, שאינם מובנים), לקבל כ פרדיגמה יחידה לחינוך רשמית. חינוך בלתי-פורמלי הוא ספונטני או תהליכים טבעיים אף-על-פי היא מחויבת עם ערכים וייצוגי, כמו במקרה של משפחת החינוך, לדוגמה, ששודרו על-ידי ההורים במשפחה, עם חברים, מועדונים, תיאטראות, קריאת עיתונים, ספרים, הופך וכד'. למטרות חינוכיות על-ידי חינוך בלתי פורמאלי שדות מחולקים: המיועדים אוריינות או שידור הידיעה סיכמו היסטורית של גברים ונשים, המתוכנן עבור נושאים clienteles של פעילויות חינוכיות, עם מבנה של ארגון אשר נבדל מן הארגונים בית הספר, הכולל את האזור בו הוא חינוך פופולרי של שיחה convencionó וחינוך של אנשים צעירים ומבוגרים, כולל חינוך שנוצר בתהליך חברתי השתתפות פעולות קולקטיבית לא פונה ללימוד התוכן של חינוך רשמי. מריה פאר Gohn פעילות, עד שנות השמונים, חינוך בלתי פורמאלי היה קטין, שני במדיניות ציבורית בין מחנכים ברגעים מסוימים, כמה אורות שוחררו בחינוך בלתי פורמאלי, אבל היא נראתה כהרחבה של השכלה פורמאלית שפותחה ברווחים בחוץ כיחידות בית הספר. (עמ' 91) לפני חינוך זה נראה כמו האיחוד של תהליכים לרמות לקבלת ההשתתפות של אנשים באזורים סיומת הכפרית, הנפשה הקהילה, הכשרה תעסוקתית או טכנית, חינוך בסיסי, תכנון המשפחה וכו '. בשנות ה-90, חינוך בלתי פורמאלי הגיע השינוי בכלכלה, בחברה, במקום העבודה, עומד לעירור תהליכי למידה בקבוצות, על-ידי ערכי התרבות אור רחב אשר נועדה הפעולות של אנשים. הוא דיבר חידוש בתרבות הארגונית אשר, באופן כללי, דורש לימוד מיומנויות extra-curricular.

חברות, ארגונים בינלאומיים, כמו האו ם, אונסק ו, כמו גם כמה מלומדים גם משתפים פעולה. אמריקה הלטינית, חינוך בלתי פורמאלי בשנים האחרונות מאופיין על-ידי עבודה הצעות פונה העניות של האוכלוסייה עבור השכבה, על ידי המגזר הציבורי או אידאליים במקטעים שונים של החברה האזרחית, לעיתים קרובות בשיתוף המגזר הפרטי, ארגונים, קבוצות דתיות, מוסדות לשמור על שותפויות עם חברות. גילוי הוא להיות חקרו גם על-ידי הפעולה של חינוך בלתי פורמאלי, דאגה פעולה בנושאי סביבה, אקולוגיה, בעיות סביבתיות. הבחירה של ב' אלסנדרו סילבה הוא פרופסור בבסיס ציוד מונוגרפיה מונוגרפיות, ה CTP

Comments are closed.

© 2009-2023 דירות נופש בתל אביב All Rights Reserved