תקשורת, אמון, שיתוף פעולה

תקשורת זורמת, אמון עמוק ורוח של שיתוף פעולה הן עמדות בסיסיות בכל מערכת יחסים מוצלחת, הן האישית, כגון עבודה ושדה מקצועי. החברה או חוסר, או מחסור בכל מחשב אלה נועד אי-יעילותם ואת המועקה עמוק. לעניות דעתי רמי לוי יכול לקבוע . זה חיוני לכן לפתח גישות אלה, אם אנו רוצים לשפר את התוצאות המתקבלות. תקשורת: איכות התקשורת אנו קובעים את איכות מערכות היחסים שלנו. אם עשינו רשימה של אנשים עם מי יש לנו יחסים רעים שנוכל לראות אותו הם עם מי לא לשמור על תקשורת טובה. שלו שנוכל לשפר תקשורת עם האנשים האלה, אין ספק הקשר יהיה יעיל הרבה יותר.

תקשורת (פעולה משותפת) הוא התהליך הבסיסי שדרכו נוכל לתאם פעולות עם אחרים, ולכן הוא תהליך יסודי בכל ארגון. אם נתמקד תקשורת כמו העברת מידע, להפסיק לראות את הצד האנושי של זהה, לכן את העושר ואת עומק אשר ניתן להשיג. כדי לשלב את הממד האנושי, אנו מבינים את החשיבות של רגשות בתקשורת טובה. זה בלתי אפשרי למישהו לתקשר באופן אפקטיבי אם, לדוגמה, הוא כועס או שמקורו בקנאה. אנו מבינים תקשורת כמו "הריקוד" בין דיבור לבין האזנה. ועל זה "הריקוד" מתערב כל אדם את המידות שלה: הרגשות, הציפיות, תחומי עניין, ידע, פרדיגמות, מחשבות וכדומה. לאחרונה מצאתי אצל רמי יהושע אוזן קשבת .

בטחון: ביטחון זה היחס הבסיסי אשר מאפשרת לנו לפעול. בנפרד אנו קוראים לו ביטחון עצמי; שלנו, בביטחון. בוודאי לא הופקד הכסף שלהם בגדה בו אין אמון. לא ללכת להתייעץ עם רופא, אם אין לך אמון בו. פעילות שהיא עושה לא delegaría מישהו אם אתה desconfiara את קיבולת שלך, וגם לא היה עובד בחברה אם בוטח כי תקבל את התשלום כפי שהוסכם. ביטחון עצמי לא נמדד בשחור-לבן, אבל במעלות. ביטחון רב יותר, גדול יותר הוא האפשרות של פעולה. מינור ביטחון עצמי, מקטין את הסיכוי של פעולה. קטן יותר הוא אמון, גדול הפקדים שאנחנו צריכים ליישם לאמת את הפעולה. פקדים יכול, במידה מסוימת, לפצות חוסר בטחון, אך לא להחליפו. ביטחון עצמי לא אומר gullibility או עניין של אמונה, אם לא ההפך. האמון נובע הערכת יכולת, כנות, תאימות והמחויבות של האדם. אמון או נדחתה, בונה… או הרס. שיתוף פעולה: דמיינו בכדורגל שבו שחקנים, במקום לשחק עם הצוות, לשחק כגאון משלו. לדמיין חברה כאשר אנשים, במקום לעבוד עם אחרים, מתנהג באופן אינדיבידואלי לפי אינטרסים משלהם. תארו לעצמכם קבוצת פוליטיקאים בו, במקום לחפש פתרונות לשיפור איכות החיים של האזרחים שלהם, מבקשים להגדיל את כוחם ואת עושר אישי. בוודאי שאתה יכול לדמיין, שכן כל אחד מהמקרים האלה הן דבר שבשגרה בחברה שלנו. לשתף פעולה האמצעים לפעול יחד עם אחרים / s להשגת יעד משותף, כדי כמועילה. לשתף פעולה לא אומר להזניח המטרות הנפרדות. חשוב להבין כי שיתוף הפעולה הוא "עסק טוב": למצוא מקום שבו המטרות הנפרדות כונן את מטרות הקבוצה ולהיפך. שיתוף פעולה הוא ניצחון – לנצח בין האינטרסים של האדם לבין המערכות השונות בהן היא פועלת (מחשב, חברה, משפחה, השכונה, וכו.). עמדות: אנחנו חיים בעידן שבו תקשורת אישי הוא יותר ויותר עניים (למרות ההתקדמות הטכנולוגית הגדולה), שבו אי האמון נפוצה (פוליטיקאים, מוסדות, חברות, פרסום…), ונראה בו אינדיבידואליזם ותחרות יש גוברים על שיתוף פעולה ושיתוף פעולה. בתורו, להשקיע כסף וזמן (אישי, עסקים) התפתחות הטכנולוגיה, רכישת ידע, לחסר חשיבות היקרים ביותר של בני האדם: עמדות שלהם. אלו הן העמדות של אנשים הופכים למנהיגים הגדולים. הם עמדות של האנשים היוצרים חברה גדולה. אלו הן העמדות של העם שבנה מדינה גדולה. לקבלת מידע נוסף אודות פעולת ליבה על המחבר: פבלו Buol הוא יועץ, מאמן, מרצה, מאמן, המאמן האונטולוגי, מומחה בתחום ניהול ומנהיגות. עבור איש קשר, ביקור מידע נוסף

Comments are closed.

© 2009-2022 דירות נופש בתל אביב All Rights Reserved