פנאי, שעמום ויצירתיות

בניגוד למה שאנשים רבים חושבים, פנאי אינו זהה זמן פנוי. אוזן קשבת . מכונה בדרך כלל חינם היא זמן שנותרו, שנשאר לנו כביכול, ולהשתמש היא פרימה עניין בעל ערך הפוכה כראוי, זה יכול להיות מאוד מתגמל או ב- להפך להוביל שעמום, הכל תלוי איך אתה אותו. הפעם היתה להשקיע אותו פנאי. כאן עליך לבצע הבחנה חשובה בין מה פירוש על-ידי פעילות פנאי ונופש פסיבי. פנאי פסיבית היא לא לעשות דבר, להמתין גירויים ולהגיב, אנו לכן להיות פעיל רי בני. דוגמה לכך יהיה לצפות בטלוויזיה, ללכת לקולנוע או דברים מסוג כלשהו.

מנוחה פעילה, מצד שני, הפעם בה אנו משקיעים בפרוייקטים, עם אשר אנו מפתחים באופן אישי שבו אנחנו יכולים לשפר את היצירתיות שלנו. כאמור על-ידי Csikszentmihalyi, פנאי הכרחי ליצירתיות. זה סוג של בידור יהיה יותר פרו פעיל, מאז אנחנו לא מגיבים גירוי חיצוני כלשהו, אך פרוייקט זה, נוכל לתכנן וליצור מה שאנחנו רוצים הפוך. פנאי מנומס, כבר אמר את זה אוסקר ויילד, 10דקות של האדם. לכן, שבו אנחנו צריכים להשקיע הוא מנוחה פעילה. למרבה הצער, החברה עוסקים בתרגומם להפוך צריכת פנאי. היא מלמדת אותנו כי הבעלות על דברים חשוב, שבז העשרה אישית. יצירתיות היא דרך מעבר מה נוצר, היוצרת פחד של מגזרים מסוימים.

אם אינו יכול להיות משעשע אנשים דרך פנאי פסיבי או עם תרבות הצריכה, קיימת בלי דאגות. כאמור פואטיים הרומית, אנשים, לחם, קרקס. ולא אנשים עניין להשתעמם. על פי Csíkszentmihályi פנאי מסוכן משתי סיבות יסוד: הראשונה היא כי צריך להיות עסוק במשהו; חוסר פעילות על-ידי נמוך כי הוא ניתן להפיק פתולוגיות. השני הוא הטלוויזיה, שהיא כרוכה עם עוולות כגון האם המוצרים (צרכנות), גשמיים, ועוד ולכן נדרשת עבודה יותר טובה, או ברוב המכריע של המקרים, יותר שעות כדי לקבל אחד להגשת מה אתה רוצה. כאשר שעמום פולש לנו לא יודע שלעשות כדי לצאת מהמצב הזה. יש פעמים כי גם לנו אין כוחות או אסטרטגיות אפילו לשקול לעשות כל דבר אחר. הדבר הקל ביותר הוא עדיין לשחרר בסופו של דבר צפייה בטלוויזיה. מה אתה יכול לעשות על ידינו יצירתיות במקרים כאלה? זוהי השאלה זה נותן משמעות לכל מה זה. יצירתיות היא האנטיתזה כדי שעמום. פנאי, כדי להיות מתגמל, צריך יצירתיות, יצירתיות, לפתח זקוקה לזמן. רוב גאונים יצירתיים שפותחו עבודתו מחוץ עבודתם, בשעות הפנאי. רבים המקרים הפעילות החלה כתחביב. כאשר אנו עושים משהו שאנחנו אוהבים, אנו מונעים על-ידי הפעילות אנחנו נכנסים מה שמכונה זרימה. מצב של שטף ניתן להקדיש, תחילה באופן מודע, ולאחר מכן באופן בלתי מודע, כל היכולות שלך ואת תשומת לב לשירות של המשימה שאתה מבצע כעת. משנה את התפיסה של הזמן, הם יכולים לבלות שעות בלי זה אנחנו תופסים אותו ככזה. הזרימה הכרחי עבור מימוש עצמי, זה אושר. כפי שניתן לראות אותך, ההבדל בין המעבר ממצב פסיבי (פעיל רי) למצב של אושר, במקרים רבים, הוא עניין של יחס, יצירתיות שמתחיל מוטיבציה לקראת משהו, גישה חיובית כדי לנסות לעשות משהו עם החיים שלך. לכן, נסה להיות יצירתי, לא חושב כי זה עבור חכמי (כבר desmitificaremos זה בהזדמנות אחרת), לבנות את חיינו כפי שאנו רוצים. זה יכול להיות כי מאחורי כל תחביב זה מוסתר העתיד שלנו, מאז כל בעלי כשרונות אשר אנו לא חושד אפילו, הם אלה אשר אנו חייבים לשפר, לא משנה מה. היבט חשוב היא למצוא אותו, נסה, אל תצא מכאשר הדברים, לאמץ יציבה של פתיחות כלפי העולם, קידום סקרנות אשר הוא אחד המפתחות ליצירתיות. על-ידי פעולה זו נהיה נותן משמעות לחיינו, שכן אנו ניתן לבחור מה באמת רוצה רק כך יהיה מאושר. לופז גוזמן מהווה-בין רבים אחרים דברים, יועץ, מאמן, סופר, פסיכולוג, מוזיקאי, הנוסע. משתפת פעולה עם אוניברסיטאות וחברות שונים, באופן מקצועי בכל מה שאתה עושה כאן הוא המכפלה המשותפת הקטנה ביותר: יצירתיות. ספרו האחרון נקרא סרנדיפיטי (מעודדת את העריכה), הוא מסביר את המפתחות כיצד להשיג הצלחות בלתי צפויה.

Comments are closed.

© 2009-2023 דירות נופש בתל אביב All Rights Reserved